czego potrzebujesz, aby zacząć szydełować
Narzędzia

I wyszło szydło z worka… czyli czego naprawdę potrzebujesz, aby zacząć szydełkować? – cz. 2

W poprzednim poście “I wyszło szydło z worka… czyli czego naprawdę potrzebujesz, aby zacząć szydełkować? – cz. 1” poznałaś/eś nasze podstawowe narzędzie pracy. Przejdźmy więc do…

WŁÓCZEK
Włóczek na rynku jest zatrzęsienie. Możecie się o tym przekonać, wchodząc do najbliżej pasmanterii stacjonarnej lub internetowej. Kolory, składy, wagi – zawrotu głowy można dostać. 
 
Włóczki produkuje się z różnych surowców naturalnych, jak bawełna, wełna, len jak i sztucznych – akryl, poliamid itp. Bardzo popularne są też mieszanki. Wszystko zależy od projektu, który chcecie zrealizować. 
 
Bawełna ma to do siebie, na przykład, że rozdzielają się jej włókna i bywa, jak len dosyć sztywna. Dodatek akrylu ją zmiękcza. 
 
Ja kupuję włóczki przez internet u 2-3 sprawdzonych dostawców na allegro. Zazwyczaj są to włóczki YarnArt. Marka ta bardzo przypadła mi do gustu ze względu na różnorodność składu, grubości i koloru. 
czego potrzebujesz, żeby zacząć szydełkować
GADŻETÓW I PRZYDASI
Jak w każdej branży, tak i w rękodziele pojawiają się co rusz nowe gadżety. Fikuśne znaczniki, liczniki oczek, agrafki, igły i inne cudeńka mienią się kolorami. Czy wszystkie są potrzebne? Nie. Czy mam większość? Owszem, bo okropna ze mnie sroka. Jednak nie kupuję zbyt wielu nowych gadżetów, bo te, które mam, świetnie się sprawdzają. 
 
A na początek, jeżeli nie chcesz wydawać kasy na takie duperelki (nie czarujmy się, to SĄ duperelki, jakże jednak urocze), potrzebne będą ci jedynie miarka (przydaje się), kilka kawałków resztek włóczki zamiast markerów lub agrafka, ostre nożyczki i igła z tępym końcem i dość dużym okiem do wykończeń. Reszta przyjdzie sama.
 
Podobnie rzecz ma się z tzw. przydasiami (bo się przydadzą ;)). Nie musisz zaopatrywać się w masę bezpiecznych oczu i nosków do maskotek, gdy masz na zbyciu guziki lub możesz po prostu wyszyć oczy. Kółka do breloków możesz recyklingować, tak jak koraliki. Tak naprawdę ogranicza nas nasza wyobraźnia. I lenistwo (w moim przypadku :P).
 
To co? Gotowa/gotów? To do dzieła! Zacznij szydełkować z tym postem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

RSS
Follow by Email
Pinterest
Instagram